Wypożyczalnia międzybiblioteczna

Czytelnicy mają możliwość zamawiania, za pośrednictwem Biblioteki, książek z innych bibliotek krajowych.

Z wypożyczonych  materiałów korzysta się wyłącznie na miejscu w Czytelni w czasie wyznaczonym przez Bibliotekę wypożyczającą.

W ramach wypożyczeń międzybibliotecznych nie sprowadza się książek z czytelni.

Warunkiem korzystania z tej usługi jest posiadanie aktualnej karty bibliotecznej.

Skanowanie dokumentów

Czytelnicy mają możliwość zamawiania skanów artykułów z czasopism, których opisy bibliograficzne znajdują się w bazie EDUKACJA - baza bibliograficzna artykułów z czasopism.

Po wyszukaniu artykułów w bazie pojawia się link do formularza zamówienia. Opłata za stronę skanu wynosi 0,50 zł. Po otrzymaniu informacji o wysokości kwoty należy wpłacić ją na konto: 73 1090 2398 0000 0001 1532 8455.

Zamówienie jest realizowane w ciągu 48 godzin (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) po rejestracji wpłaty na koncie DBP we Wrocławiu lub po otrzymaniu potwierdzenia dowodu wpłaty drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytelnicy mogą również złożyć zamówienia skanów artykułów z czasopism poprzez naszą bibliotekę pedagogiczną.

Nauczyciele, będący użytkownikami dolnośląskich bibliotek pedagogicznych, korzystają z usługi nieodpłatnie za pośrednictwem biblioteki pedagogicznej.