ibuk libraDolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, filie w Jeleniej Górze, Legnicy, Strzelinie, Świdnicy i w Wałbrzychu oraz pozostałe dolnośląskie biblioteki pedagogiczne udostępniają swoim użytkownikom ponad 2000 publikacji elektronicznych zgromadzonych w wirtualnej czytelni IBUK.
Jest to zbiór ponad 1500 wydawnictw z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz komunikacji społecznej. Prócz wykupionych publikacji z wymienionych kategorii, użytkownicy dolnośląskich bibliotek pedagogicznych uzyskali dodatkowo dostęp do 680 darmowych publikacji z innych dziedzin.
Na terenie swojej biblioteki wystarczy wejść na stronę libra.ibuk.pl i już można czytać książki zakupione dla użytkowników dolnośląskich bibliotek pedagogicznych.
Aby móc czytać pełne teksty bez ograniczeń miejscem i czasem niezbędny jest kod PIN, który można otrzymać w swojej bibliotece pedagogicznej.
Na stronie libra.ibuk.pl trzeba dokonać rejestracji, zalogować się i jednorazowo wpisać kod PIN. Wówczas można utworzyć swoją e-półkę, która daje dodatkowe możliwości np. odkładanie wybranych książek, pracy z tekstem: zaznaczanie, robienie zakładek, notatek.