Animacja dotycząca możliwosci korzystania z wirtualnej czytelni IBUK

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie
Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie
Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).
Serwery i usługi mogą się znajdować w następujących adresacjach:
195.230.120.0/24
37.59.171.128/26

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.
Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.
Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.
Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

ibuk libraDolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, filie w Jeleniej Górze, Legnicy, Strzelinie, Świdnicy i w Wałbrzychu oraz pozostałe dolnośląskie biblioteki pedagogiczne udostępniają swoim użytkownikom ponad 2000 publikacji elektronicznych zgromadzonych w wirtualnej czytelni IBUK.
Jest to zbiór ponad 1500 wydawnictw z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz komunikacji społecznej. Prócz wykupionych publikacji z wymienionych kategorii, użytkownicy dolnośląskich bibliotek pedagogicznych uzyskali dodatkowo dostęp do 680 darmowych publikacji z innych dziedzin.
Na terenie swojej biblioteki wystarczy wejść na stronę libra.ibuk.pl i już można czytać książki zakupione dla użytkowników dolnośląskich bibliotek pedagogicznych.
Aby móc czytać pełne teksty bez ograniczeń miejscem i czasem niezbędny jest kod PIN, który można otrzymać w swojej bibliotece pedagogicznej.
Na stronie libra.ibuk.pl trzeba dokonać rejestracji, zalogować się i jednorazowo wpisać kod PIN. Wówczas można utworzyć swoją e-półkę, która daje dodatkowe możliwości np. odkładanie wybranych książek, pracy z tekstem: zaznaczanie, robienie zakładek, notatek.